تاریخچه ساخت مبلمان

مبلمان به اشیاء متحرکی اطلاق می‌شود که برای پشتیبانی از فعالیت‌های مختلف انسان مانند نشستن (به عنوان مثال، چهارپایه، صندلی و مبل)، غذا خوردن (میز)، نگهداری وسایل، غذا خوردن و یا کار با یک کالا و خواب (مانند تخت‌خواب و بانوج) در نظر گرفته شده است. ).

از مبل راحتی طوسی کرم همچنین برای نگهداری اشیاء در ارتفاع مناسب برای کار (مانند سطوح افقی بالای سطح زمین، مانند میز)، یا برای نگهداری اشیا (مانند کمد، قفسه، و کشو) استفاده می شود.

مبلمان می تواند محصول طراحی باشد و می توان آن را نوعی هنر تزئینی دانست. علاوه بر نقش کاربردی مبلمان، می تواند یک هدف نمادین یا مذهبی را نیز انجام دهد. می توان آن را از مواد بسیار زیادی از جمله فلز، پلاستیک و چوب ساخت. اسکلت مبل را می توان با استفاده از انواع اتصالات نجاری درست کرد که اغلب نشان دهنده فرهنگ محلی است.

۵۳ ایده از مدل کاناپه و صندلی

مبل راحتی ایتالیایی

مردم از ابتدای تمدن بشری از اشیاء طبیعی مانند کنده درخت، صخره و خزه به عنوان استفاده می کردند و امروزه در برخی از خانه ها و کمپ ها ادامه دارد.

تحقیقات باستان شناسی نشان می دهد که از حدود 30000 سال پیش، مردم شروع به ساخت و تراشیدن مبلمان خود با استفاده از چوب، سنگ و استخوان حیوانات کردند.

مبلمان اولیه این دوره از آثار هنری مانند مجسمه ناهید که در روسیه یافت شده است، که الهه را بر روی تخت نشان می دهد، شناخته شده است. اولین مبلمان خانگی تولید شده با موجود در خانه‌های Skara Brae در اسکاتلند است و شامل کمدها، کمدها و تخت‌هایی است که همگی از سنگ ساخته شده‌اند. تکنیک های پیچیده ساخت و ساز مانند نازک کاری در اوایل دوره سلطنتی مصر باستان آغاز شد.